• Prądownica Turbomaster

  1.00 

  Turbo  Master  to  prądownica  z regulowaną  wydajnością.  Pozwala  uzyskać  trzy rodzaje strumienia, płynnie regulować kąt rozwarcia strumienia rozproszonego, a także posiada zintegrowaną funkcję oczyszczania (płukania).

  Wydajność regulowana jest przy pomocy obrotowego pierścienia według poniższych przedziałów. Przekręcając pierścień skrajnie w lewo uruchamiamy funkcję oczyszczania – pozwala to na wypłukanie zanieczyszczeń o średnicy do 6 mm.

  Turbo Master Ø 52: 100 – 200 – 300 – 400 – płukanie


 • Środek zwilżający do prądownicy FIRE-EX

  1.00 

  Środek zwilżający w postaci mydełka do umieszczenia w prądownicy produkcji AWG FIRE-EX.


 • Stojaki hydrantowe AWG

  1.00 

  Stojaki hydrantowe umożliwiają pobór wody do celów gaśniczych z hydrantów podziemnych.  Zakończone nasadami umożliwiającymi szybkie podłączenie węża tłocznego. Za ich pośrednictwem łączy się sieci hydrantowe z wężami pożarniczymi. Stojaki hydrantowe przeznaczone są do stosowania z hydrantami podziemnymi na ciśnienie nominalne 0,1 MPa do czerpania wody o temperaturze do 50°C. Stojaki są lakierowane. Wykonane ze stopu aluminium, uszczelki z gumy odpornej na produkty ropopochodne.


 • Prądownice pianowe AWG

  1.00 

  Prądownica pianowa przeznaczona jest do wytwarzania piany ciężkiej przy zastosowaniu proteinowych i syntetycznych środków pianotwórczych. Prądownica może być wyposażona w aluminiowy zawór odcinający. Rura wylotowa wykonana jest ze stali nierdzewnej z zabezpieczeniem oraz rączką gumową. Prądownice przeznaczone do współpracy z odpowiednimi zasysaczami Z2, Z4 lub Z8. Zalecane ciśnienie robocze na wlocie prądownic to 3-5 bar. Zasięg rzutu piany do uzyskania za pomocą prądownic do 36 m. Prądownice zgodne z normą EN 16712 -3.


 • Rozdzielacz kulowy AWG

  1.00 

  Rozdzielacz kulowy służy do rozdzielania strumienia wody z głównej linii wężowej na dwie lub trzy linie. Wyloty rozdzielacza są wyposażone w niezależne zawory kulowe służące do zamknięcia przepływu na każdej linii oddzielnie.


 • Zasysacz linowy typu „S” AWG

  1.00 

  Zasysacz liniowy miesza środek pianotwórczy z wodą w zadanej proporcji regulowanej w zakresie od 1 do 6% i wprowadza go do linii wężowej. Zassanie środka pianotwórczego następuje przez wężyk o średnicy 19 mm zakończony łącznikiem 25. Zasysacze liniowe typu „S” to zasysacze wykonane ze stopu mosiądzu odpornego na korozję, niektóre wyposażone w rączkę do przenoszenia. Ciśnienie robocze to 16 bar.


 • Nakładka pianowa do prądownic Turbo AWG

  1.00 

  Nakładka pianowa do prądownic typu Turbo AWG służy do wytwarzania piany ciężkiej. Może być stosowana ze wszystkimi rodzajami środków pianotwórczych. Posiada szybki oraz bezpieczny system nakładania z mechanizmem blokującym.


 • Klucz do hydrantów podziemnych AWG

  1.00 

  Klucz przeznaczony jest do zamykania i otwierania hydrantów podziemnych, zasuw oraz włazów. Wykonany zgodnie z normą DIN 3223.


 • Łącznik kątowy AWG

  1.00 

  Łączniki kątowe ułatwiają używanie prądownic podczas długotrwałej akcji ratowniczo – gaśniczej, redukując siłę odrzutu linii gaśniczej. Łączniki mogą być stosowane, również jako połączenie dwóch węży tłocznych, które zabezpiecza węże przed uszkodzeniem przy przekładaniu przez ostre krawędzie murów lub okien.


 • Zawory tłoczne do pomp

  1.00 

  Zawór tłoczny motopompy wykonany zgodnie z normą DIN 14381, przeznaczony jest do zamykania przepływu w pompach i autopompach pożarniczych. Wyposażony w zawór zwrotny, który zamyka się podczas ssania i otwiera automatycznie po podaniu ciśnienia. Po zdjęciu blokady możliwe jest odwodnienie linii wężowej.


 • Zasysacz wysokociśnieniowy regulowany AWG

  1.00 

  Zasysacz wysokociśnieniowy do bezpośredniego montażu w linii wodnej między pompą wysokociśnieniową a bębnem wężowym. Regulacja trybu pracy woda-piana za pomocą dźwigni. Przy nastawie „woda“ średnica przepływu nie jest redukowana. Dozowanie środka pianotwórczego w zakresie 0-6%. Zainstalowany w zasysaczu zawór zwrotny zabezpiecza przed cofnięcie się premixu środka pianotwórczego i wody z  powrotem do pompy. Ciśnienie robocze to 40 bar.


 • Zasysacz linowy typu „L” AWG

  1.00 

  Zasysacz liniowy miesza środek pianotwórczy z wodą w zadanej proporcji regulowanej w zakresie od 1 do 6% i wprowadza go do linii wężowej. Zassanie środka pianotwórczego następuje przez wężyk o średnicy 19 mm zakończony łącznikiem 25. Zasysacze liniowe typu „L” AWG to bardzo lekkie zasysacze, które nie wymagają rączki do przenoszenia. Ciśnienie robocze to 16 bar. Niektóre modele zasysaczy zgodne z normą DIN 14384.


 • Siodełko wężowe AWG

  1.00 

  Siodełka wężowe zabezpieczają węże przed przetarciem  i  załamywaniem  przy  przechodzeniu przez ostre krawędzie.


 • Wytwornice pianowe AWG z zaworem odcinającym

  1.00 

  Wytwornice przeznaczone są do wytwarzania piany średniej przy zastosowaniu proteinowych i syntetycznych środków pianotwórczych dostępnych na naszym rynku. Wytwornice charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz niezawodnością. Zasięg rzutu piany do uzyskania za pomocą wytwornic do 12 m. Mogą posiadać zawór odcinający. Rura wylotowa wykonana jest ze stali nierdzewnej z zabezpieczeniem gumowym oraz rączka wykonana z plastiku. Wytwornice wyposażone są w manometry ułatwiające ustawienie ciśnienia niezbędnego dla prawidłowego uzyskania efektów gaśniczych. Wytwornice przeznaczone do współpracy z odpowiednimi zasysaczami Z2, Z4 lub Z8. Zalecane ciśnienie robocze na wlocie wytwornicy to 3-5 bar. Wytwornice zgodne z normą EN 16712 -3.


 • Przełączniki AWG

  1.00 

  Przełącznik stosowany jest do połączeń węży tłocznych o różnych średnicach wewnętrznych lub przyłączenia ich do innego sprzętu pożarniczego o różnej wielkości nasad.