• Pętla ratunkowa do ubrania Ballyclare Xenon Pro

  Pętla ratunkowa do zastosowania w ubraniu specjalnym Xenon Pro. Certyfikowana zgodnie z EN 1498 Klasa A. Miękka i elastyczna pętla, z dużymi i wygodnymi uchwytami na jej końcu. Zabezpieczona przed niezamierzonym wysunięciem. Pętla dostępna w rozmiarach XS-4XL.


 • Ubranie specjalne BALLYCLARE XENON PRO

  1.00

  Mamy przyjemność zaprezentować najnowszą generację ubrania specjalnego strażaka. XENON PRO stworzony przez firmę Ballyclare wyznacza wyższy standard bezpieczeństwa, ergonomii, komfortu i jakości. Projekt ubrania powstał na bazie doświadczeń ponad 20000 brytyjskich strażaków i ich obserwacji jak zachowują się ubrania w czasie długotrwałej intensywnej eksploatacji w różnorodnych warunkach.

  Do stworzenia zewnętrznej warstwy użyto materiału PBI X55, który swoją odpornością na ogień oraz przecieranie, przedarcie i promieniowanie UV przewyższa poprzednie modele. Warstwę środkową stanowi membrana ePTFE Gore Fireblocker, która stanowi barierę wodoodporną. Warstwa wewnętrzna AXTION 3L składa się z trzech warstw, które odpowiadają za wchłanianie i odprowadzenie wilgoci zapewniając strażakowi komfort cieplny.

  Krój ubrania  wzorowany jest na rozwiązaniach sportowych. Krótsza kurtka i dopasowany do niej krój spodni zapewnia lepszą ergonomię ruchów i wygodę pracy. Ubranie posiada liczne kieszenie, rozłożone ergonomicznie pozwalając w ten sposób optymalnie dopasować rozłożenie osobistego sprzętu. Posiada też liczne wzmocnienia min. łokci, kolan, brzegów rękawów czy nogawek zapewniając długą żywotność materiałów.

  Odblaskowa taśma segmentowa 3M Rangoli została naklejona bezpośrednio na ubranie. Dzięki temu rozwiązaniu zewnętrzna tkanina ognioochronna nie jest dziurawiona, taśmy nie mają twardych brzegów i nie zbierają się za nimi zanieczyszczenia. Taśma porusza się razem z materiałem co sprawia, że ubranie jest bardziej elastyczne, wygodne i ergonomiczne w czasie użytkowania. Testowane przez 50 cykli prania, cały czas zachowały swoje parametry funkcji odblaskowych.

  Poznaj ofertę


 • Ubranie specjalne LION V-FORCE Max

  1.00

  Dwuczęściowe ubranie bojowe LION® V-Force Max, certyfikacja wg normy EN 469, oparte jest na wykorzystaniu właściwości technicznych membrany GORE-TEX® Crosstech Fireblocker (2-warstwowy laminat). Dodatkowym atutem są funkcjonalne elementy ubrania podnoszące komfort użytkowania, perforowane wykończenie odblaskowe marki 3M zwiększające przepuszczalność oraz integrowana pętla ratownicza zgodnie z normami: EN 1498, EN 358, EN 354, EN 795B


 • Ubranie specjalne SUBOR US-07 i US-07A

  1.00

  Ubrania specjalne US-07 i US-07/A przeznaczone są do akcji gaśniczych i akcji o podobnym charakterze jak np. akcje ratunkowe oraz akcje podczas katastrof.

  Ubranie zabezpiecza przed działaniem czynników mechanicznych, powierzchniowych, przed środkami chemicznymi, czynnikami atmosferycznymi, wodą, oraz gorącem i płomieniem. Ubranie składa się z kurtki długości 3/4 i spodni wykonanych z tkaniny zewnętrznej w kolorze ciemnogranatowym lub czarnym , tkaniny wodoodpornej (membrany) i warstwy termoizolacyjnej.


 • Ubranie specjalne SUBOR US-06A

  1.00

  Ubranie składa się z kurtki długości 3/4 i spodni wykonanych z tkaniny zewnętrznej w kolorze  czarnym, tkaniny wodoodpornej (membrany) i warstwy termoizolacyjnej (filc przepikowany z podszewką.


 • Ubranie specjalne SUBOR US-05 i US-05A

  1.00

  Ubranie specjalne US-05 i US-05/A składa się z kurtki długości 3/4 i spodni wykonanych z tkaniny zewnętrznej  KERMEL HTA , tkaniny wodoodpornej (membrany) i warstwy termoizolacyjnej (filc przepikowany z podszewką).


 • Ubranie specjalne SUBOR US-03 i US-03A

  1.00

  Ubranie specjalne US-03 i US-03/A składa się z kurtki długości 3/4 i spodni wykonanych z tkaniny zewnętrznej  KERMEL HEROSKIN , tkaniny wodoodpornej (membrany) i warstwy termoizolacyjnej (filc przepikowany z podszewką).


 • Ubranie specjalne SUBOR US-02 i US-02A

  1.00

  Ubranie specjalne US-02 i US-02/A składa się z kurtki długości 3/4 i spodni wykonanych z tkaniny zewnętrznej  KERMEL HTA , tkaniny wodoodpornej (membrany) i warstwy termoizolacyjnej (filc przepikowany z podszewką).


 • Ubranie specjalne SCANTEX TOP FIRE

  1.00

  Ubranie specjalne strażackie wielowarstwowe, w skład którego wchodzi kurtka ochronna i spodnie ochronne, przeznaczone dla strażaków PSP i OSP biorących udział w akcji ratowniczo-gaśniczej.
  Ubranie specjalne wyposażone zostało w wysokiej jakości elementy zapewniające widzialność, wykonane z trudno zapalnych taśm odblaskowych w kolorze srebrnym oraz taśm fluorescencyjnych w kolorze żółtym.


 • Ubranie specjalne SCANTEX SX3

  1.00

  Bardzo lekkie warstwowe Ubranie specjalne SX3 – składają się nastepujących warstw i materiałów:

  Tkanina zewnętrzna– 75% metaaramid, 23% paraaramid, 2% włókna antystatyczne.
  Membrana– 50% melamina/ 50% metaaramid, powleczenie 100% PU.
  Bariera termiczna– 65% metaaramid/ 20% paraaramid/ 15% PE.
  Podszewka– 100% bawełny trudnopalnej.


 • Ubranie specjalne SCANTEX GARDA

  1.00

  Ubranie specjalne strażackie, składające się z kurtki ochronnej i spodni ochronnych, dedykowane dla strażaków PSP i OSP biorących udział w akcji ratowniczo-gaśniczej. Ubranie specjalne wyposażone zostało w wysokiej jakości elementy zapewniające widzialność, wykonane z trudno zapalnych taśm odblaskowych w kolorze srebrnym oraz taśm fluorescencyjnych w kolorze żółtym.


 • Ubranie specjalne BOXMET FIRE GUARD

  1.00

  Ubranie wykonane z nowej generacji tkaniny Nomex Tough Rip-Stop, charakteryzującej się dużą wytrzymałością a zarazem lekkością i wygodą użytkowania. Warstwę wewnętrzną stanowi membrana poliuretanowa zlaminowana z włókniną aramidową, tworzącą pomiędzy warstwami membrany przestrzeń 3D, dodatkowo zabezpieczającą przed promieniowaniem cieplnym.


 • Ubranie specjalne SCANTEX DRAGON

  1.00

  Ubranie uzyskało certyfikat oceny typu WE w lipcu 2014r., oraz świadectwo dopuszczenia CNBOP we wrześniu 2014


 • Ubranie specjalne WUS 7

  1.00

  Cechy charakterystyczne:

  • Zgodne z norma EN 469.
  • Certyfikat oceny typu WE, nr jednostki 1435.
  • Świadectwo dopuszczenia CNBOP.
  • Tkanina zewnętrzna : Nomex Outershell Tough ®
  • Membrana: GORE-TEX AIRLOCK®
  • Podszewka: 98% meta-aramid, 2% antystatyk.
  • Taśmy odblaskowe: 3M Scotchlite
  • Kolor: Granatowy.