Na początku czerwca 2014 roku, miały miejsce pokazy sprzętu do stabilizacji oraz sprzętu burzącego firmy PARATECH, naszego partnera handlowego. Pokazy zostały zorganizowane:

  • 3 czerwca pod patronatem KP PSP Oleśnica pokazy na terenie poligonu w miejscowości Cieśle k. Wrocławia 
  • 4 czerwca pod patronatem KM PSP Poznań i SA PSP Poznań pokazy na terenie poligonu w miejscowości Luboń
  • 5 czerwca pod patronatem KM PSP Bydgoszcz i Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy pokazy na terenie Szkoły Podoficerskiej w Bydgoszczy ul. Glinki
  • 6 czerwca pod patronatem KW PSP Gdańsk pokazy na terenie poligonu JRG 5 w Gdańsku ul. Beniowskiego
  • 9 czerwca pod patronatem KW PSP Warszawa pokazy na terenie poligonu KW PSP Warszawa w Pionkach ul. Zakładowa 1

W ramach pokazów, instruktor firmy Paratech demonstrował bogatą ofertę podpór i osprzętu do stabilizacji, mającego zastosowanie przy wypadkach komunikacyjnych i katastrofach budowlanych, a następnie na przygotowanych wcześniej stanowiskach zastosowanie i ogromne zalety wykorzystania tego sprzętu. Wszystko w miarę możliwości odbywało się z pomocą rąk przybyłych strażaków, co było również doskonałą okazją do treningu i poszerzania swoich umiejętności. 

W czasie pokazów zaprezentowano między innymi: stabilizację pojazdów osobowych na boku i dachu oraz opartych o przeszkody, stabilizację samochodów osobowych leżących na sobie, podnoszenie ciężkich obiektów w tym cysterny oraz betonowej płyty z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego Paratech, budowanie trójnogu, budowanie systemu bi-pod do podnoszenia i przenoszenia cieżkich przedmiotów w trudno dostępnych miejscach. Ważną częścią była również stabilizacja scian budynków oraz stropów. Po każdym z pokazów prezentowano możliwości szerokiej palety sprzętu burzącego firmy Paratech.