Firma Kadimex miała po raz kolejny okazję uczestniczyć w warsztatach metodycznych organizowanych po kuratelą Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Tym razem, na zaproszenie Ośrodka Szkolenia PSP w Nisku (woj. podkarpackie) uczestniczyliśmy w warsztatach „Ratownictwo techniczne podczas działań ratowniczych związanych z samochodami ciężarowymi i autobusami”, które odbyły się 15 i 16 października.

Pierwszego dnia wzięliśmy udział w części teoretycznej szkolenia w czasie której prezentowano różne techniki i aspekty związane z działaniami ratowniczymi przy zdarzeniach z udziałem samochodów ciężarowych i autobusów. W trakcie szkolenia mieliśmy okazję przedstawić prezentację multimedialną w czasie której pokazaliśmy szeroki wachlarz możliwości naszych podpór firmy PARATECH, umożliwiających nie tylko działanie w zakresie ratownictwa technicznego. Następnie odbyło się praktyczne zapoznanie z szeroką paletą sprzętu, który następnego dnia miał być wykorzystany w czasie ćwiczeń. Zaprezentowaliśmy między innymi podpory AcmeThread, LongShore, Supporter oraz paletę akcesoriów do nich. Pokazaliśmy też podnośnik hydrauliczny HydraFusion pozwalający na wykorzystanie również w formie podpory.

Następnego dnia odbyły się ćwiczenia praktyczne, w ramach których uczestnicy szkolenia – przedstawiciele szkół pożarniczych i ośrodków szkolenia PSP, mieli 3 założenia praktyczne. Przy pierwszym i drugim mieli okazję korzystać z podpór Paratech. W pierwszej sytuacji zadaniem było wydobycie samochodu osobowego, który znalazł się pod tylną osią ciężarowego Jelcza. Kolejnym była przewrócona naczepa cysterny, która była położona bokiem na samochodzie osobowy. Zadaniem ćwiczących było również przygotowanie stabilizacji oraz wykorzystanie podnośnika hydraulicznego Paratech oraz wyciągarek samochodowych w celu wydobycia uwięzionego pojazdu. Sprzęt sprawdził się doskonale i podołał zadaniom.

Pragniemy serdecznie podziękować za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w warsztatach. Liczymy, że było to ciekawe doświadczenie i możliwość do lepszego zapoznania się z bogatym asortymentem firmy Paratech.