xfndfgthj

Nowa seria masek MSA G1


Kilka tygodni temu w nasze ręce wpadła nowość z asortymentu MSA Safety, maska z nowej serii sprzętu ochrony układu oddechowego MSA G1.

Komfort użytkowania

Szeroki pojedynczy kołnierz uszczelniający maski zapewnia optymalną szczelność oraz dużą wygodę dopasowania do twarzy użytkownika. Wnętrze jest zaprojektowane tak, aby zapewnić niskie opory oddechowe (wdechowy oraz wydechowy). W celu zapewnienia idealnego dopasowania maska G1 jest dostępna w różnych rozmiarach oraz z różnymi nagłowiami. Adapter łączący hełm i maskę umożliwia łatwe dopasowanie maski G1 do hełmu. Konstrukcja maski zapewnia łatwość użycia, bezpieczeństwo i minimalny ucisk na twarz.

Pole widzenia 

Wizjer zapewnia 90% naturalnego pola widzenia. Użytkownik może śledzić swoje kroki, nie tracąc drogi z pola widzenia. Szeroki kąt widzenia sprawia, że użytkownik ma możliwość zauważenia niebezpieczeństwa kątem oka.

Przepływ powietrza

Zoptymalizowany przepływ powietrza w masce cały czas „opłukuje” wizjer tak, aby nie zaparował. Konstrukcja maski G1 sprawia, że ma ona jeden z najniższych profili na rynku. Dzięki temu zapewniona jest nie tylko mobilność głowy, ale i bezpieczeństwo, a zmniejszona odległość między użytkownikiem a zaworami wdechowymi i wydechowymi zapewnia niższy opór oddechowy.

Największe wrażenie zrobiła na nas maska w wersji z siatkowym nagłowiem.

Rozwiązanie to daje użytkownikowi zdecydowanie wyższy komfort użytkowania w porównaniu do standardowego, gumowego nagłowia.

Samo zakładanie maski jest szybsze i mniej problematyczne niż w tradycyjnej masce.

Szczególnie polecamy tą opcję dla strażaków z dłuższymi włosami, dla których zakładanie i zdejmowanie gumowych pasków to prawdziwa udręka.