_G8A5802

Zestaw Rapid Entry znajdzie zastosowanie w otwieraniu drzwi np. podczas pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w dostaniu się do osoby potrzebującej pomocy.

W odróżnieniu od wyważarki hydraulicznej albo sprzętu burzącego, drzwi przy jego użyciu nie ulegają zniszczeniu. Do wymiany pozostaje jedynie wkładka zamka, której średni koszt to kilkadziesiąt złotych. Oszczędzamy więc strat w mieniu w postaci zniszczonych drzwi, które mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych.

Metody mało inwazyjne to również oszczędność czasu. Wiele drzwi szybciej otworzyć po wyłamaniu wkładki, niż wyważyć siłowo.

Skład zestawu został dobrany tak, by użytkownik miał w jednym miejscu wszystko to, co potrzebne do działań.

 

1. Łamak do wkładek

Jest to urządzenie, które zakłada się na wystającą z drzwi wkładkę. Wystarczy, że wystaje ona 3 mm. Po założeniu przy pomocy klucza imbusowego z zestawu mocuje się łamak do wkładki. Za jego pomocą wyrywa się wkładkę przy użyciu minimalnej siły. Dzięki temu uzyskujemy dostęp do mechanizmu zamka, który możemy łatwo otworzyć.

Istnieją wkładki zabezpieczone przed wyłamaniem. Jednak nasz łamak posiada możliwość wyłamania takich wkładek. Używa się do tego specjalnych utwardzanych wkrętów dołączonych do zestawu.

_G8A5928

 

2. Wkręty do łamaka

W pokrowcu znajduje się pudełko z wkrętami, bitami i podkładkami do łamaka. Podejrzewając, że mamy do czynienia z wkładką posiadającą specjalne nacięcia zabezpieczające przed wyłamaniem stosujemy wkręty do łamaka. Wkręt taki wkłada się w głowicę łamaka i wkręca się w zamek w miejsce na klucz. Dzięki temu wkładka nie pęknie w miejscu nacięcia zabezpieczającego tylko w miejscu umożliwiającym jej wyciągnięcie z drzwi.

_G8A5770

3. Dzwon

Dzwon jest drugim urządzeniem z zestawu służącym do wyłamywania wkładek. Sprawdzi się szczególnie dobrze przy wkładkach trudnych, nie wystających z drzwi, ukrytych za szyldem antywłamaniowym lub wyposażonych w nacięcie zabezpieczające. Aby użyć dzwona należy najpierw wkręcić wkręt z zestawu w otwór na klucz w zamku. Potem zakłada się na niego dzwon. Przy pomocy klucza z zestawu kręci się nakrętką na dzwonie. Urządzenie rozrywa wkładkę na pół lub wyrywa z niej jedynie bębenek jeśli zastosujemy pod dzwon jedną z dużych podkładek z zestawu.

_G8A5881

4. Klucz płaski z grzechotką

Do obsługi dzwona niezbędny jest klucz. Znajduje się on w zestawie. Z jednej strony posiada on grzechotkę dla łatwiejszej obsługi.

_G8A5766

 

5. Narzędzia

W pokrowcu znajdują się dwa śrubokręty i dwie małe łapki. Można ich użyć do zdjęcia szyldu zamka, aby uzyskać lepszy dostęp do wkładki dla łamaka lub dzwona.

_G8A5997

_G8A5972


6. Szczypce

Przy pomocy wąskich i zagiętych szczypiec można wyciągnąć pozostałości wyłamanej wkładki np. zabierak.

_G8A5958

7. Klucz

Aby otworzyć zamek, którego wkładka została wyłamana należy użyć klucza serwisowego. Wkłada się go do zamka w miejsce wyłamanej wkładki. Zestaw zawiera dwa klucze, z czego jeden ma również funkcję klamki do okien i drzwi.

_G8A5936

8. Taśma do otwierania okien

Uchylone okno można otworzyć przy pomocy dedykowanej do tego taśmy. Taśma jest mocna i na tyle wąska, że da się nią operować po zamknięciu okna. Z jednej strony na taśmie zrobiona jest pętla na rękę. Otwarcie uchylonego okna oszczędza strat materialnych. Okno nie zostaje uszkodzone przy użyciu taśmy.

20230914_130120

9. Pokrowiec

Całość mieści się w poręcznym pokrowcu. Każdy z elementów zestawu ma swoje miejsce, co ułatwia porządek. Pokrowiec można przenosić w ręku lub na ramieniu. Czerwony kolor ułatwia identyfikację.

 

_G8A5820


Chcesz nabyć zestaw Rapid Entry do swojej jednostki? Możesz to uczynić tutaj: KLIKNIJ.