• Mostek przejazdowy drewniany 52 x 75 x 75 x 52

  248.29 

  Mostek przejazdowy drewniany stosowany do ochrony dwóch pożarniczych węży tłocznych 52 lub dwóch pożarniczych węży tłocznych 75 przed zgnieceniem przez koła pojazdów. Wykonana z drewna świerkowego i malowane na czerwono. Pasy wykonane z polipropylenu odpornego na promieniowanie UV, szyte i zabezpieczone przez nierdzewne nity i blachy ocynkowane. Wykonany zgodnie z normą DIN 14820.

 • Mostek przejazdowy gumowy

  217.43 

  Mostki przejazdowe gumowe do węży tłocznych służą w celu ochrony węży przed zgnieceniem przez koła pojazdów. Mogą również służyć do ochrony kabli energetycznych. Przystosowane do  nierównej powierzchni. Wykonane z odblaskowymi pasami w dwóch wersjach:

  Mostek do dwóch węży tłocznych 52 (C) lub  dwóch węży tłocznych 75 (B)

 • Mostki przejazdowe gumowe Crocodile

  737.64 

  Mostek przejazdowy gumowy składany Crocodile to bardzo wytrzymały, trwały i odporny na warunki atmosferyczne mostek. W łatwy sposób można go złożyć i przenieść za pomocą specjalnych uchwytów. Wyposażony w dwa łączniki, dzięki którym mostki mogą być połączone. Składany w ciągu kilku sekund i przystosowany do nierównej powierzchni. Dostępny w dwóch wersjach: Wersja A przeznaczona dla dwóch węży tłocznych 110 (A) i Wersja B dla dwóch węży tłocznych 75 (B).

 • Przenośna fala świetlna LED

  1.00 

  Przenośna fala świetlna to idealne rozwiązanie, jako dodatkowe oświetlenie podczas wypadków i zagrożeń.  Bardzo stabilna mata posiadająca osiem oczek do powieszenia oraz osiem silnych magnesów, umożliwiających łatwy i szybki montaż do powierzchni metalowych lub innych.  Cztery żółte strzałki kierunkowe, posiadają 36 diod LED (po 9 każda), które zapewniają doskonałą widoczność w ciemnościach, nawet z dużej odległości. Diody LED w wodoodpornej obudowie, zasilane 4 bateriami AA. Baterie zapewniają czas pracy do 50 godzin. Posiada 3 tryby świecenia: każda strzałka kierunkowa po kolei 1-2-3-4, światło migające, światło ciągłe. Przenośna fala świetlna dostarczana z solidną torbą zapinaną na suwak.

 • Świecący składany pachołek drogowy

  1.00 

  Świecący składany pachołek drogowy występuje w dwóch wersjach: Standard i Pro. Wersja Pro odróżnia się od wersji Standard większą wagą oraz podstawą z dodatkową wbudowaną gumą, co zwiększa stabilność pachołka.

 • Nosze kubełkowe – kosz ratowniczy

  1.00 

  Nosze kubełkowe używane tam, gdzie występuje problem z transportem osób poszkodowanych. Sprawdzają się, niezależnie czy poruszamy się w górę czy w dół po stromych powierzchniach, wąskich schodach, rusztowaniach na budowie, w kopalniach, na łodziach lub w szybach. Zawsze przydatne podczas transportu poszkodowanych.

 • Nóż ratowniczy Economy II

  1.00 

  Kieszonkowy  nóż  ratowniczy  zaprojektowany  dla  użytkowników,  którzy  chcą  mieć  mały  i lekki nóż ratowniczy, ale nie chcą tracić funkcjonalności. Dzięki swoim kształtom może być używany przez ratownika w rękawicach. 

 • Zestaw pokrowców ochronnych z matą pod narzędzia

  1.00 

  Dziewięcioczęściowy zestaw pokrowców ochronnych z matą pod narzędzia wykonany z wytrzymałych, wodoodpornych i odpornych na zabrudzenia materiałów do stosowania w trudnych warunkach przez Straż Pożarną i inne służby ratownicze. Mata pod narzędzia oraz torba transportowa po użyciu, mogą być w łatwy sposób umyte.

 • Zestaw pokrowców ochronnych A

  1.00 

  Zestaw pokrowców ochronnych chroniący ratowników i poszkodowanych przed obrażeniami spowodowanymi ostrymi krawędziami po odcięciu dachu samochodu i odłamkami szkła. Nakłada się je na odstające części słupków pozostałe np. po odcięciu dachu i mocuje taśmą z rzepem. Wszyte magnesy pozwalają przyczepić je do każdej metalowej części pojazdu. Pokrowce wykonane ze wzmocnionej skóry pokrytej nylonem i posiadające pasek odblaskowy.

 • Zestaw pokrowców ochronnych B

  1.00 

  Zestaw pokrowców ochronnych chroniący ratowników i poszkodowanych przed obrażeniami spowodowanymi ostrymi krawędziami po odcięciu dachu samochodu i odłamkami szkła. Nakłada się je na odstające części słupków pozostałe np. po odcięciu dachu i mocuje taśmą z rzepem. Wszyte magnesy pozwalają przyczepić je do każdej metalowej części pojazdu. Pokrowce wykonane ze wzmocnionej skóry pokrytej nylonem i posiadające pasek odblaskowy.

 • Zestaw Glas Master w walizce

  1.00 

  Zestaw, dzięki któremu służby ratownicze przybywające na miejsce wypadku drogowego mają wszystko pod ręką ,w celu uzyskania dostępu do poszkodowanego przez wybicie lub wycięcie szyby pojazdu.

  Walizka, w której znajduje się zestaw Glas Master wykonana jest z bardzo trwałego tworzywa sztucznego.

 • Uniwersalna drabina 4×3

  1.00 

  Uniwersalna drabina, którą można stosować jako zwykłą prostą drabinę, ale również dzięki swojej budowie jako podest ratowniczy. W prosty sposób można ją złożyć i umieścić w prawie każdym samochodzie. Regulacja drabiny odbywa się za pomocą sześciu automatycznych zawiasów stalowych. Stabilność drabiny zapewniają gumowe zabezpieczenia bocznic. Zgodna z normą EN 131.

 • Topór strażacki ciężki z trzonkiem Ultratec

  1.00 

  Wytrzymały, wysokiej jakości stalowy topór strażacki ciężki stosowany w akcjach ratowniczo – gaśniczych, z trzonkiem drewnianym pokrytym zewnętrznie włóknem szklanym Ultratec, który zapewnia większą trwałość. Trzonek pokryty włóknem szklanym Ultratec zapewnia pewny chwyt topora przez ratownika.

 • Topór strażacki ciężki dielektryczny Nupla

  1.00 

  Topór strażacki ciężki dielektryczny bardzo popularny w USA i krajach anglojęzycznych, jako sprzęt pomocniczy, będący na wyposażeniu każdego strażaka. Specjalnie wyprofilowany i zaprojektowany drążek topora ciężkiego, wykonany z włókna szklanego Nupla.

  Występują trzy rodzaje toporów, w zależności od wykonania główki: Amerykański, Pulaski, Niemiecki. Topór ciężki typu Pulaski używany przede wszystkim jest podczas akcji ratowniczo – gaśniczych w lasach lub buszach.