5000 + dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce
Nie wiesz w jaki sposób wykorzystać pieniądze przyznane dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce w ramach nowelizacji ustawy przeciwpożarowej oraz poszerzeniu zakresu działań jednostek OSP?
Nowelizacja o co chodzi?
Nowelizacja ustawy, która została już podpisana przez Prezydenta oczekuje właśnie na ogłoszenie polega ona na dodaniu nowych zadań Ochotniczym Strażom Pożarnym.
Poza akcjami ratowniczo – gaśniczymi nowymi zadaniami będą m.in.:
- organizowanie przedsięwzięć służących krzewieniu sportu i kultury fizycznej,
- organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej;
- upowszechnianie i wspieranie form współdziałania między lokalnymi partnerami społecznymi i gospodarczymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej i propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.
Nowe zadania mogą być finansowane z:
- budżetu państwa,
- budżetów jednostek samorządu terytorialnego lub środków przekazywanych przez jednostki organizacyjne, w szczególności stowarzyszenia, fundacje i instytucje ubezpieczeniowe.
W obecnym budżecie rząd na realizacji zadań wymienionych powyżej zamierza przeznaczyć aż 82 mln zł ! Druhowie będą mogli starać się maksymalnie o przyznanie dotacji w wysokości 5000 tyś zł z MSWiA za pośrednictwem Komendantów Wojewódzkich PSP.
Do każdego wniosku o dotacje będzie potrzebna opinia Komendanta Powiatowego/Miejskiego PSP z danego terenu działania operacyjnego jednostki.
Nasze rozwiązanie ?
„ZESTAW DYDAKTYCZNY DLA OSP”
Zestaw ma służyć druhom do prowadzenia szkoleń/pogadanek tematycznych oraz innych przedsięwzięć oświatowo – kulturalnych propagujących wiedzę oraz umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Zestaw na również na celu ułatwienie prowadzenia szkoleń jak i pogadanek tematycznych w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
Zawartość zestawu dydaktycznego:
- Podręcznik do prowadzenia szkoleń oraz wspierania się wiedzą merytoryczną dla mieszkańców. Jest to narzędzie czytelnie opracowane w formie kart informujących o zagrożeniach, zasadach reagowania w przypadku zagrożenia oraz tego o czym powinniśmy pamiętać w momencie wystąpienia zagrożenia. Podręcznik omawia 14 najczęściej występujących zagrożeń pożarowych, z uwzględnieniem podziału na pory roku.
- Pendrive USB z materiałami dydaktycznymi w wersji elektrycznej.
Dodatkowe pomoce dydaktyczne znajdujące się w zestawie:
- Gaśnica domowa do grup pożarów ABF
- Gaśnica samochodowa typu GP I z BC/MP
- Koc gaśniczy
- Czujka dymu
- Czujnik tlenku węgla
- Nóż do cięcia pasów bezpieczeństwa
- Strażacka kamera termowizyjna Seek Thermal FirePRO
- Waliza transportowa
Więcej informacji uzyskacie na stronie www.kadimex.pl na naszym profilu na Facebooku oraz u naszych przedstawicieli terenowych, jak również w naszej centrali.
Kadimex S.A.
Ul. Wólczyńska 290
01-919 Warszawa
Tel. – +48 22 864 99 66