Kadimex to firma z tradycjami.

Powstaliśmy w 1997 roku i od tego czasu nieustannie się rozwijamy. Jesteśmy przedsiębiorstwem z branży pożarniczej i świadczymy usługi dla Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, Zakładowych Straży Pożarnych, Zakładów Wodociągów i Kanalizacji oraz wszystkich tych, którym leży na sercu niezawodność, bezpieczeństwo oraz jakość obsługi.

Doświadczenie, wiedza i indywidualne podejście do Klienta – to wszystko sprawiło, że na przestrzeni lat mogliśmy wprowadzać liczne zmiany, które pozwoliły na zbudowanie pozycji lidera w branży.

W latach 1998-2003 funkcjonowaliśmy w biurze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z siedzibą przy ul. Oboźnej w Warszawie. To właśnie w tym czasie nabraliśmy wiatru w żagle. Dzięki sąsiedztwu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych mieliśmy okazję na wymianę doświadczeń, wsłuchanie się w głos, który przedstawiał oczekiwania strażaków. Dzięki obyciu w tematyce i licznym wskazówkom, skupiliśmy się na szukaniu rozwiązań dla typowych problemów, które utrudniają codzienną pracę strażakom. Sukces naszej firmy to spełnione oczekiwania użytkowników naszych produktów.

Rok 2003 był dla nas przełomowy. To właśnie wtedy otworzyliśmy własną siedzibę przy ul. Wólczyńskiej 290 w Warszawie, która do dziś jest naszym głównym punktem dystrybucji. To tu planujemy, uczymy się, rozwijamy i eksperymentujemy.

Kadimex to jakość.

Od samego początku firmy skupiamy się na tej wartości. Możemy ją utrzymać dzięki współpracy tylko ze sprawdzonymi dostawcami. Renomowani, europejscy oraz światowi producenci i dostawcy to gwarancja dużego wyboru oraz dostępności. Współpracujemy z firmą JMW FIRE (Słowenia), którego jesteśmy wyłącznym dystrybutorem od 1997 roku. W naszym portfolio znajdą Państwo również produkty innych szanowanych firm: niemieckiego OSW Eschbach, Donges, FeuerVogel; czeskiego przedstawiciela z branży firmy Holik International, Pavlis & Hartmann czy VM Footwear. Kadimex od lat współpracuje również z PAB Akrapović (Chorwacja), PROFOAM (Francja), Orchideee Europe (Belgia), PARATECH (USA), CSI (Włochy) oraz BALLYCLARE (Wielka Brytania). Współpracujemy także z polskimi producentami sprzętu pożarniczego. Dzięki temu posiadamy najwięcej Świadectw Dopuszczenia CNBOP-PIB na rynku.

Jesteśmy dumni, że wyroby renomowanych producentów na co dzień mogą wspierać strażaków, ale również być niezastąpionym elementem akcji ratunkowej. 

Od 2006 roku specjalizujemy się w zakresie tworzenia instalacji wodno – pianowych. Nasza kadra składa się głównie z absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (aktualnie Akademia Pożarnicza) oraz strażaków OSP i PSP. Kadimex to gwarancja kompleksowości – doradzamy, projektujemy i tworzymy rozwiązania, których oczekują nasi Klienci.

Od 2005 roku zarządzamy jakością zgodną z międzynarodowymi normami ISO 9001. Rok 2007 to wdrożenie standaryzacji AQAP 2110:2016 – spełniamy wymagania NATO w zakresie ciągłego doskonalenia jakością.

W latach 2004-2012 byliśmy członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, dzięki czemu mają Państwo gwarancję, że świadczone usługi, ale również oferowane produkty, są najwyższej jakości. Wiedza, doświadczenie oraz profesjonalizm – to zagwarantowało nam pozycję lidera w branży pożarniczej.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Z tego powodu współpracujemy z Państwowym Zakładem Higieny oraz Centrum Naukowo – Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowym Instytutem Badawczym w Józefowie. Współpraca z tymi podmiotami gwarantuje, że końcowy odbiorca może liczyć na sprawdzone i bezpieczne produkty, które w branży pożarniczej są priorytetem.

Nieustanny rozwój gamy produktowej to liczne certyfikaty.

Na koniec 2018 roku posiadaliśmy ponad 50 świadectw dopuszczenia sprzęt przeciwpożarowy oraz środki ochrony indywidualnej. Posiadamy również Certyfikowane Wyroby Budowlane do wykorzystania w stałych instalacjach wodno-pianowych, które są gwarancją najwyższej jakości.

Jeśli rozwój, to badania. Corocznie inwestujemy w badania, dopuszczenia i certyfikację. Wspólnie ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej prowadzimy prace rozwojowe w temacie opracowań oraz prac badawczo-kontrolnych.

Jako pierwsi na rynku pokazaliśmy, wprowadziliśmy do oferty i certyfikowaliśmy węże tłoczne o średnicy 42mm firmy OSW Eschbach. Poszerzenie naszej gamy produktowej w znaczący sposób ułatwiło i poprawiło komfort działań gaśniczych polskim strażakom.

Rok 2016 był rokiem dalszego rozwoju – nawiązaliśmy współpracę z marką BRUBECK, z którą stworzyliśmy bieliznę termoaktywną, trudnopalną i antystatyczną. Bielizna ta została stworzona specjalnie dla strażaków. BRUBECK Fr/As to gwarancja komfortu, bezpieczeństwa i niezawodności. Dzięki naszemu zaangażowaniu, licznym działaniom i uporowi (byliśmy prekursorami) w roku 2020 bielizna tego typu znalazła się w rozporządzeniu Komendanta Głównego PSP jako podstawowe wyposażenie strażaków. Dzięki rozwijającej się współpracy z marką Brubeck oraz rosnącemu zainteresowaniu tym produktem (nie tylko na rynkach europejskich, ale również światowych) od 2022 roku zostaliśmy wyłącznym światowym dystrybutorem Bielizny Brubeck Fr/As dla STRAŻy. To dla nas powód do dumy, ale również argument do dalszych prac na rzecz ochrony osobistej strażaków.

Każdy kolejny dzień firmy Kadimex to nowe wyzwania, produkty, nowi zadowoleni Klienci…