Po raz kolejny mieliśmy ogromną przyjemność pokazywać Państwu sprzęt do stablizacji naszego partnera handlowego, firmy Paratech. Wraz z instruktorem producenta, nasza ekipa gościła w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu i Krakowie oraz w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Katowicach – Szopienicach i Komendzie Miejskiej PSP w Opolu, gdzie podczas dynamicznych pokazów prezentowaliśmy szereg niepowtarzalnych możliwości naszego sprzętu.

Podczas pokazów w Poznaniu, Katowicach i Opolu prezentowaliśmy standardowo możliwości stabilizacji samochodu osobowego na boku i dachu. Dodatkowym elementem było zaprezentowanie podnośnika hydraulicznego, przy użyciu którego można bezpiecznie podnosić obiekty, zachowując ciągłą stabilizację z zastosowaniem sprężonego powietrza wprowadzonego do podpór. Pokazywaliśmy również trójnóg i szeroką ofertę sprzętu burzącego, w tym PRT i AIRGUN, które służą do rozbijania i przecinania.

Niezwykle ciekawym elementem pokazów w Poznaniu, które rozpoczęły tegoroczną serię, była pierwsza taka prezentacja możliwości bezpiecznego zabezpieczania ścian wykopu z wykorzystaniem podpór oraz powszechnie dostępnych palet. Po zabezpieczeniu wykopu, pokazano budowę rozwiązania “jednonogu” ratowniczego, do ewakuacji poszkodowanego z wykopu. Dodatkowo zaprezentowano również budowę systemu dwójnóga (BIPOD), który umożliwia podnoszenie i przenoszenie ładunków w miejscach niedostępnych dla dźwigów samochodowych. W czasie pokazów w Katowicach, kluczowym elementem prezentacji, który wzbudził szczególne zainteresowanie, była stabilizacja samochodu osobowego znajdującego się na innym pojeździe, odwróconego do góry kołami.

Pokazy na terenie poligonu SA PSP Kraków, były jednocześnie warsztatami w których udział wzięli strażacy z całego kraju, przedstawiciele SGPR i Ośrodków Szkolenia PSP. Ich celem była prezentacja możliwości naszych podpór w sytuacjach związanych z katastrofami budowlanymi. Po prezentacji multimedialnej omówiono cały szeroki asortyment firmy Paratech, a następnie strażacy w dwóch grupach samodzielnie budowali różne konstrukcje do zabezpieczania stropów, futryn czy ścian zewnętrznych. Następnie zaprezentowano zabezpieczanie wykopów oraz systemy MONOPOD (jednonóg), BIPOD (dwójnóg) czy trójnóg jak również sprzęt burzący.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom pokazów za ogromne zainteresowanie i aktywność.