W dniach 25-29 września 2017 roku po raz kolejny mieliśmy ogromną przyjemność pokazywać Państwu sprzęt do stabilizacji naszego partnera handlowego, firmy Paratech. Wraz z instruktorem producenta, nasza ekipa gościła na poligonie SA PSP Kraków, JRG 1 w Wałbrzychu, SA PSP Poznań, KW PSP Szczecin w Borne Sulinowie oraz w Ośrodku Szkolenia w Świebodzinie.

Podczas pokazów prezentowaliśmy standardowo możliwości stabilizacji samochodu osobowego na boku i dachu. Dodatkowym elementem było zaprezentowanie podnośnika hydraulicznego, przy użyciu którego można bezpiecznie podnosić obiekty, zachowując ciągłą stabilizację z zastosowaniem sprężonego powietrza wprowadzonego do podpór. Pokazywaliśmy również trójnóg, poduszkę Multi Force i szeroką ofertę sprzętu burzącego, w tym PRT i AIRGUN, które służą do rozbijania i przecinania.

Niezwykle ciekawym elementem pokazów była prezentacja możliwości bezpiecznego zabezpieczania ścian wykopu z wykorzystaniem podpór oraz powszechnie dostępnych palet. Po zabezpieczeniu wykopu, pokazano budowę rozwiązania „jednonogu” (MONOPOD) ratowniczego, do ewakuacji poszkodowanego z wykopu. Dodatkowo zaprezentowano również budowę systemu dwójnóga (BIPOD), który umożliwia podnoszenie i przenoszenie ładunków w miejscach niedostępnych dla dźwigów samochodowych.

Również zaprezentowaliśmy możliwości naszych podpór w sytuacjach związanych z katastrofami budowlanymi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom pokazów za ogromne zainteresowanie i aktywność.