• Hełm-strażacki-Gallet-F1-XF

  Hełm strażacki MSA GALLET F1 XF

  1.00 

  Opracowany przy udziale strażaków z całego świata, model Gallet F1 XF ustanawia nowy standard dla strukturalnych hełmów strażackich. Zapewnia nowy wymiar ochrony, funkcjonalności, komfortu użytkowania i modułowości. Unikalna konstrukcja hełmu strażackiego Gallet F1 XF sprawia, że jest on idealnie dopasowany do różnorodnych typów interwencji, takich jak pożary budowli i zewnętrzne, techniczne operacje ratunkowe oraz wypadki drogowe.

 • Hełm-MSA-Gallet-F2-X-TREM

  Kask ratowniczy MSA Gallet F2 X-TREM

  1.00 

  Nowoczesny hełm przeznaczony do ochrony głowy i oczu podczas czynności wykonywanych przez służby ratownicze i staż pożarną. Chroni przed uderzeniami spadających lub przemieszczających się przedmiotów, przed uderzeniami głowy o przeszkody. Dzięki zastosowaniu więźby typu rachet możliwa jest płynna regulacja obwodu hełmu bez konieczności ściągania go z głowy.

  Hełm dostępny w kilku wersjach do zastosowania w wielu sytuacjach.

  Wszystkie wersje są odpowiednie dla rozmiarów głowy od 52 do 64 cm.

 • detektor-msa-4xr

  Detektor wielogazowy MSA ALTAIR 4XR

  Przenośny detektor Altair 4XR przeznaczony do wykrywania metanu (CH4), siarkowodoru (H2S), tlenku węgla oraz ubytku tlenu, z technologią komunikacji w czasie rzeczywistym poprzez Bluetooth. Wyposażony w innowacyjne sensory XCell o podwyższonej żywotności oraz dodatkowe funkcje, takie jak: MotionAlert i InstantAlert.

 • 01_rit_bag_product_image-opt

  Tobra Szybkiego Reagowania RIT

  1.00 

  Torba Szybkiego Reagowania RIT jest noszona przez strażaka i zawiera zestaw dostarczający powietrze osobom poszkodowanym, znajdującym się w strefie niebezpiecznej. Jest wyposażona w układ pneumatyczny, który jest podłączony do butli powietrznej. W zależności od zastosowania, zestaw RIT może być wyposażony w kaptur ucieczkowy RespiHood lub  automat oddechowy w połączeniu z maską pełnotwarzową. 

 • alphaclick-system-szybkozlaczy-wysokocisnieniowych

  AlphaCLICK system szybkozłączy wysokociśnieniowych

  1.00 

  AlphaCLICK to system wysokociśnieniowych szybkozłączy, umożliwiający szybkie i łatwe przyłączenie butli ze sprężonym powietrzem do  reduktora. 

 • alphabelt-wielofunkcyjny-pas-zabezpieczajacy

  AlphaBELT wielofunkcyjny pas zabezpieczający

  1.00 

  AlphaBELT to trwały i wielofunkcyjny pas zabezpieczający, który może być łatwo zintegrowany z aparatem oddechowym oraz umożliwia szybkie utworzenie bezpiecznego siedziska  ewakuacyjnego.

  Bezpieczne siodełko ewakuacyjne klasy B – jedyna pętla ratunkowa zatwierdzona do samoratowania przez użytkownika aparatu oddechowego. System AlphaBELT został przetestowany w warunkach przekraczających normy europejskie (maksymalne obciążenie 140 kg zamiast 100 kg).

 • maska-ultra-elite-ps-maxx

  Maska powietrzna MSA Ultra Elite PS MaXX

  1.00 

  Maska powietrzna nadciśnieniowa Ultra Elite PS  MaXX z szybkozłączem MaXX. Maska przeznaczona jest do pracy z aparatami oddechowymi pracującymi w systemie nadciśnieniowym z wykorzystaniem automatów oddechowych AutoMaXX AS .

  Maska dostępna jest w 2 wersjach: z pasami nagłownymi  lub wpinana do hełmu Gallet F1SF oraz Gallet F1XF.

 • kaptur-ucieczkowy-respihood

  Kaptur ucieczkowy RespiHood

  1.00 

  Kaptur ucieczkowy RespiHood o stałym dopływie powietrza przeznaczony jest do ewakuacji osób z niebezpiecznych obszarów przy pomocy podłączenia do aparatu oddechowego ratownika. Umożliwia ochronę osób znajdujących się w strefie niebezpiecznej za pomocą drugiego źródła sprężonego powietrza podłączonego do aparatu powietrznego. Ratownik zakłada kaptur ucieczkowy na głowę osoby ewakuowanej i uszczelnia taśmę szyjną.

 • butlastalowamsa

  Butla powietrzna stalowa MSA 6L/300 bar

  1.00 

  Stalowe  butle na sprężone powietrze stosowane są jako uzupełnienie wyposażenia powietrznych aparatów oddechowych. Butle stosowane są jako pojemniki na standardową mieszankę powietrzną o dopuszczalnym ciśnieniu roboczym 300 bar.

   Materiał:

  • Butle wykonane są ze stali chromowo-niklowo-molibdenowej (CrNiMo) –„CNM”.
  • Waga pustej butli bez zaworu – 10 kg.
  • Średnica butli 140 mm.
  • Wysokość butli 590 mm.
 • Butla_kompozytowa_MSA_6,9l

  Butla powietrzna kompozytowa MSA 6,9 l

  1.00 

  Kompozytowe butle na sprężone powietrze stosowane są jako uzupełnienie wyposażenia powietrznych aparatów oddechowych. Butle stosowane są jako pojemniki na standardową mieszankę powietrzną o dopuszczalnym ciśnieniu roboczym 300 bar.

  Materiał i dane techniczne:

  • Butle wykonane są z włókna węglowego/włókna szklanego/żywicy epoksydowej, wkład jest aluminiowy.
  • Zakres temperatury działania (-/+) OC dla butli z zaworem: od -50O do + 60O oC.
  • Maksymalne ciśnienie dopuszczalne przy temperaturze 60O oC: 374 bar.
  • Ciśnienie testowe (1,5 x ciśnienie napełniania) – 450 bar.
  • Waga pustej butli (bez zaworu) – 4 kg.
 • automat-oddechowy-msa-automaxx

  Automat oddechowy MSA – AutoMaXX

  1.00 

  Automat oddechowy wraz z przewodem średnio-ciśnieniowym, to urządzenie niezbędne w kompletacji aparatu powietrznego z maskami oddechowymi. Jest podłączany między reduktorem wysokiego ciśnienia a maską i steruje wdychanym oraz wydychanym powietrzem.

  Automat oddechowy AutoMaXX posiada poręczny, półkulisty kształt. Prace nad jego konstrukcją rozwijały się razem z aparatami oddechowymi AirMaXX, ale można go również stosować z systemem BD 96. Automat jest odporny na uszkodzenia, a jego kształt pozwala na pewny uchwyt. Dzięki specyficznej funkcji elastomerowych pasków umieszczonych na obudowie nie wyślizguje się z ręki. Duże, przyciski, umożliwiają pracę nawet w rękawicach, zarówno użytkownikom prawo jak i leworęcznym. Przewód średniego ciśnienia jest osadzony ruchomo i pozostaje elastyczny, nawet przy niskich temperaturach. Aktywacja automatu oddechowego nadciśnieniowego następuje po pierwszym oddechu (AE, AS oraz AS-C), automatyczna dezaktywacja po odłączeniu od maski. AutoMaXX jest prosty w konserwacji.

 • Vautex_Et

  Kombinezon GAZOSZCZELNY Vautex ET

  1.00 

  Vautex Elite ET jest jednoczęściowym kombinezonem chemoodpornym oferującym niezawodną ochronę przeciwko gazom, parom, substancjom chemicznym w postaci stałej i płynnej, jak również przeciwko zanieczyszczeniom radioaktywnym.

  Kombinezon Vautex Elite ET cechuje duża zintegrowana szyba, która pozwala zmniejszyć ciężar w obszarze głowy. Gazoszczelny zamek z osłoną oraz wymienne buty i rękawice zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i elastyczności.

 • kamera-termowizyjna-msa-evolution-6000-plus

  Kamera termowizyjna MSA Evolution 6000 Plus

  1.00 

  Nowe kamery termowizyjne Evolution 6000 firmy MSA to zaawansowane technologicznie, odporne na zniszczenie urządzenia wspomagające działania ratownicze. Udoskonalone właściwości gwarantują najlepszą jakość obrazowania termicznego, dzięki zastosowaniu przetwornika o wysokiej rozdzielczości 320×240. Kamery Evolution 6000 Plus zostały wyposażone w wskaźnik laserowy, dalmierz, pirometr oraz kompas.

 • kamera-termowizyjna-msa-evolution-6000-xtreme

  Kamera termowizyjna MSA Evolution 6000 Xtreme

  1.00 

  Nowe kamery termowizyjne Evolution 6000 firmy MSA to zaawansowane technologicznie, odporne na zniszczenie urządzenia wspomagające działania ratownicze. Udoskonalone właściwości gwarantują najlepszą jakość obrazowania termicznego, dzięki zastosowaniu przetwornika o wysokiej rozdzielczości 320×240. Kamery Evolution 6000 Xtreme zostały wyposażone w wskaźnik laserowy, dalmierz, pirometr, kompas, zintegrowane funkcje przechwytywania obrazu i sygnału video oraz zintegrowany bezprzewodowy system video.

 • kamera-termowizyjna-msa-evolution-6000-2

  Kamera termowizyjna MSA Evolution 6000

  1.00 

  Nowe kamery termowizyjne Evolution 6000 firmy MSA to zaawansowane technologicznie, odporne na zniszczenie urządzenia wspomagające działania ratownicze. Udoskonalone właściwości gwarantują najlepszą jakość obrazowania termicznego, dzięki zastosowaniu przetwornika o wysokiej rozdzielczości 320×240. Kamery Evolution 6000 Basic zostały wyposażone w wskaźnik laserowy oraz pirometr.