logo-pohorje-mirna

Największy w europie producent armatury przyłączeniowej wykonywanej metodą kutą – firma jest głównym dostawcą łączników na rynek niemiecki, austriacki i holenderski. Firma produkuje również prądownice w pełnym zakresie.
Historia Pohorje sięga lat 50 XX wieku. Pierwsza lokalizacją był Maribor i stąd nazwa firmy POHORJE – od największej góry pod Mariborem. W latach 60 zakład został przeniesiony na dotychczasową lokalizację.
Zakład jest ulokowany na terenie więzienia ciężkiego i część personelu stanowią więźniowie , którzy są resocjalizowani w procesie pracy. Od 1998 roku zakład wdrożył system kontroli jakości ISO 9001.
W zakładzie pracuje 8 nowoczesnych centrów obróbczych , 4 nowoczesne prasy odkówcze , 4 maszyny ciśnieniowe do odlewu kokilowego. Jakość materiałów jest każdorazowo potwierdzana w laboratorium wyposażonym w spektrometr oraz aparaturę rentgenowską a wyroby końcowe są testowane na pompowych stanowiskach badawczych.
Od 1997 roku Pohorje jest reprezentowana na rynku polskim przez KADIMEX.
Wyroby systematycznie są badane i oceniane przez Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie i posiadają Świadectwa Dopuszczenia

logo-osw

Firma rodziny Eschbach – największego producenta węzy pożarniczych w Europie . Od firmy Eschbach zaczyna się historia tkanych węży używanych przez straże na terenie całego świata. Historia firmy datuje się od 1863 roku co pokazuje nam korzenie i tradycję. Od roku 1998 jesteśmy wyłącznym przedstawicielem OSW Eschbach z Niemiec. Zakład ten legitymujący się certyfikatem ISO 9001 oferuje za naszym pośrednictwem pełną paletę węży pożarniczych oraz węży dla przemysłu. OSW Eschbach jest również prekursorem technologicznego wprowadzenia węży pożarniczych z lekką wkładką gumową SUPER LIGHT, eliminującą dawne wady węży pożarniczych. Dodatkowe certyfikaty takie jak Germanische Lloyd czy atest RINA do stosowania na statkach morskich podkreślają jakość wyrobów tej firmy.

HOLIK INTERNATIONAL logonove CMYK 0 100 56 20

Największy europejski producent rękawic skierowanych na rynek straży pożarnych.
Firma specjalizuje się w produkcji specjalnych rękawic dla straży pożarnych o wysokich parametrach na rynki: czeski, polski ,niemiecki, hiszpański , angielski.
Firma jest dostawcą rękawic taktycznych dla armii niemieckiej, czeskiej, francuskiej.
Produkcja odbywa się w nowoczesnym zakładzie zlokalizowanym w Zlinie ( Czechy )
Od 2000 roku jest reprezentowana na rynku polskim przez naszą firmę.
Holik posiada wiele patentów światowych na swoje wyroby oraz certyfikaty bezpieczeństwa .
Od 2000 roku pracuje w systemie kontroli jakości ISO 9001.

Od 2013 roku firma Holik International przejęła 100% akcji słowackiego producenta butów UNITOP.
Zakład położony jest w słowackim zagłębiu obuwniczym zlokalizowanym wokół miasta Partizan ( przed II wojną światową obok czeskiego Zlina było to miejsce produkcji butów firmy BATA).
Zakład specjalizuje się w produkcji butów motocyklowych dla firmy TRIUMPH ( najstarszy europejski producent motocykli) oraz butów łyżwiarskich dla firmy WIFA ( 80% zawodowych łyżwiarzy używa buty tej marki)
W roku 2009 we współpracy z naszą firmą została uruchomiona produkcja butów specjalnych dla straży, policji i wojska.
Buty powstają w oparciu o najlepsze materiały m. in. we współpracy z firmą SYMPATEX -, czołowym producentem membran obuwniczych na świecie.
Buty są eksportowane na tak wymagające rynki jak austriacki, belgijski, polski, czeski.
W planach jest dalszy rozwój kolekcji militarnej i specjalnej.
Zakład pracuje z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii stosowanych w przemyśle obuwniczym co gwarantuje wysoką jakoś wyrobu.

logo-pab

Firma zlokalizowana na półwyspie ISTRIA w Chorwacji specjalizująca się w produkcji hełmów strażackich oraz wyrobów opakowań plastikowych. Firma PAB jest wiodącym producentem hełmów dla straży w Europie dedykowanych na takie rynki jak chorwacki ,włoski, polski, czeski, fiński , turecki oraz hełmów specjalistycznych dla klientów z Niemiec , Francji i Rosji
Firma posiada wieloletni tradycję datowana od lat 60 XX w produkcji plastików przemysłowych.
Od 1995 roku firma specjalizuje się w produkcji hełmów strażackich a od 2007 roku uruchomiona została nowoczesna linia do produkcji kompozytów.
Firma zawsze dbała i dba o wysoka ergonomię wyrobów oraz wysoką jakość wyrobów.
PAB pracuje w systemie kontroli jakości ISO 9001
Od 2000 roku reprezentujemy ją na rynku polskim.
Obecnie produkowany jest najnowszy model hełmu DRAGON HT spełniający najnowszą normę PN EN 443:2008


Firma Ballyclare to brytyjska marka oraz producent ubrań specjalnych przeznaczonych przede wszystkim dla Straży pożarnej. Dba o bezpieczeństwo i komfort ponad 20 000 strażaków oraz od lat cieszy się szczególnym zaufaniem Rodziny Królewskiej, będąc dostawcą ubrań dla jej Straży pożarnej i służb technicznych.

W tym roku firma Kadimex S.A. wraz z firmą Ballyclare wprowadziła na rynek polski ubranie specjalne XENON PRO, wykonane w najnowocześniejszych i najlepszych materiałów. Ubranie to posiada świadectwo dopuszczenia CNBOP – PIB.

Marka BRUBECK to lider na rynku odzieży termoaktywnej w Polsce. Zajmuje się projektowaniem oraz produkcją termoaktywnej odzieży sportowej i outdoorowej (linia ACTIVE) oraz bawełnianej i wełnianej bielizny bezszwowej (linia COMFORT). Od 11 lat specjalizuje się w produkcji, której głównym celem jest zapewnienie prawidłowej termoregulacji organizmu oraz skuteczna ochrona ciała przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Dzięki jednej z najnowocześniejszych linii technologicznych w Europie, z której korzystają także znane, zagraniczne marki, firma Brubeck jest w stanie dostarczyć Państwu odzież najwyższej jakości. Park maszynowy pozwala na dowolne kształtowanie dzianin w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań i funkcjonalności. Proces produkcji w całości odbywa się w Polsce.

Od 2017 roku Firma Kadimex jest certyfikowanym sprzedawcą marki Brubeck. Wraz z firmą Brubeck stworzyliśmy model bielizny termoaktywej dedykowanej dla Straży Pożarnej, które jest trudnopalna i oraz antystatyczna.

Doenges Systemlieferant

Firma, której początki sięgają aż od 1903 roku., założona w Remcheid przez Johana Dongesa. Od 1990 roku firma zaczęła współpracę z wojskiem, policją i Strażą Pożarną. Posiada w swojej ofercie bardzo wiele różnorodnych produktów przeznaczonych dla służb mundurowych. Bardzo duży magazyn o powierzchni 2500 m², zapewnia szybką realizację zamówień oraz dostępność produktów. Firma z ponad 100-letnim doświadczeniem.

logo-profoam

Nowoczesny zakład produkujący środki pianotwórcze zlokalizowany na terenie północnych Włoch. Zakład specjalizuje się w produkcji środków proteinowych z zachowaniem najwyższych norm jakości oraz ochrony środowiska.
Od 2005 roku na rynku polskim jest reprezentowana przez nasza firmę. PROFOAM posiada certyfikat ISO 9001. Oferuję szeroką gamę środków pianotwórczych co stawia tą firmę wśród największych ich producentów na świecie.

Sztandarowymi produktami firmy są proteinowe i syntetyczne środki pianotwórcze, m. in. PROFILM AFFF 3% tworzący film wodny, PROFILM AFFF AR 3×3 tworzący film wodny odporny na substancje alkoholo-pochodne.

logo-orchidee

Firma Orchidee istnieje od 2005 roku i od tego czasu jest reprezentowana przez naszą firmę na rynku polskim.
Firma specjalizuje się w produkcji środków syntetycznych pod każde dowolne żądanie jakościowe klienta oraz proszków gaśniczych .
Nowoczesny zakład w Conty jest połączony z najnowocześniejszym laboratorium , gdzie istnieje możliwość dostosowania zarówno proszku gaśniczego jak i piany dla wymagań nawet najbardziej wymagającego klienta .
Firma w roku 2010 wprowadziła środek Orchidex BLUE FOAM 3×3 spełniający najnowsze wymagania dyrektyw EU odnośnie ochrony środowiska.


logo-paratech

Amerykański prekursor w produkcji narzędzi ratowniczych dla straży pożarnych oraz jednostek specjalnych.
Firma jest czołowym producentem narzędzi HOOLIGAN niezastąpionych w działaniach służb ratowniczych na całym świecie oraz dostawcą systemów zabezpieczeń osuwisk, rumowisk, wykopalisk.
Sprzęt firmy jest niezastąpiony i używany przy wszystkich trzęsieniach ziemi i katastrofach budowlanych w takich krajach jak Turcja, Tajlandia , USA , Haiti –  przez praktycznie wszystkie służby ratownicze na świecie.

logo-pavlis-hartmann

Firma Pavlis a Hartmann to czeski lider w produkcji sprzętu dla Straży Pożarnej, z ponad 20-letnim doświadczeniem oraz pracujący w standardach EN ISO 14 001:2004 i CSN EN ISO 9001:2001. Produkują m.in. węże pożarnicze, prądownice, armaturę pożarniczą, pompy (szlamowe, pływające oraz pożarnicze), wentylatory oddymiające oraz wiele innych produktów. Produkty firmy Pavlis a Hartmann charakteryzują się wysoką jakością i renomą wśród wielu klientów min. w Europie, Afryce, Ameryce Płd. i Azji.

Mottem Hondy są słowa The Power of Dreams oznaczające potęgę marzeń. Symbolizują one precyzyjne podejście Hondy jako korporacji do swych wyzwań. Honda – japońska, międzynarodowa korporacja produkująca samochody, motocykle, skutery, samoloty, silniki oraz różnego rodzaju maszyny do celów budowlanych, rolniczych i innych. Obecnie jest największym producentem silników na świecie. Produkuje ich ponad 25 milionów rocznie. Zakłady produkcyjne umieszczono w ponad 30 różnych krajach. Główna siedziba znajduje się w Tokio. Natomiast siedziba Honda Motor Europe Limited znajduje się w Slough (Wielka Brytania).

Eccotarp

Firma Eccotarp to czeski lider produkcji sprzętu, zapobiegającemu niekontrolowanym wyciekom substancji niebezpiecznych do środowiska. Wieloletnie doświadczenie umożliwia produkcję jakościowych produktów. W ofercie firmy Eccotarp znajdziemy takie produkty jak: składane wanny wielofunkcyjne, magnetyczne zatyczki kanalizacyjne, wózki posypowe do sorbentu oraz wiele innych.

csi_logo_pomniejszone

C.S.I. S.r.l. Jest producentem sprzętu gaśniczego, zlokalizowaną w Casanova Lonati (PV) w północnych Włoszech. Firma zajmuje się produkcją sprzętu pożarowego od ponad 40 lat. Przez lata w tym sektorze know-how i baza danych oddzielnych produktów są rozwijane w sposób ciągły w celu zaspokojenia potrzeb klienta i rynku oraz nowych propozycji normatywnych. Jako posiadacz certyfikatu Systemu Jakości ISO 9001: 2008 wszystkie działania grupy C.S.I s.r.l. są monitorowane, kontrolowane i ulepszane w sposób ciągły. Dodatkowo firma znajduje się w fazie certyfikacji H1 zgodnie z 97/23 / CE (dosłownie znanym jako PED) w zakresie projektowania, budowy i sprzedaży urządzeń ciśnieniowych, które można podzielić na grupy IV według powyższych norm.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/42/Logo_127542.jpg

Do utworzenia MSA, światowego lidera w dziedzinie zabezpieczeń pracowników i innowacyjnych produktów bezpieczeństwa, doprowadziła straszna tragedia w miejscu pracy. Rano 26 marca 1912 roku doszło do eksplozji w kopalni Jed Mine w Zachodniej Virginii. W mgnieniu oka doszło do zapłonu metanu i ponad 80-ciu górników straciło życie. W wyniku tej tragedii inżynier kopalniany John T. Ryan Sr. postanowił: „Jeżeli spędzę moje życie robiąc, co mogę, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia takich straszliwych katastrof, na koniec mojego życia będę miał poczucie, że spędziłem je dobrze”.

Do pomocy w realizacji swojej wizji w nowej firmie Rayan zaprosił kolegę Georga H. Deika. Zdając sobie sprawę z decydującego znaczenia niezawodnego sprzętu zabezpieczającego w kopalni, udali się prosto do jednego z wielkich myślicieli w kraju – Thomasa Edisona. Ten wspaniały wynalazca pomógł Ryanowi i Deikowi stworzyć elektryczną lampę z pokrywą, która przez następne 25 lat zmniejszyła ilość eksplozji w kopalniach aż o 75 procent. Edison powiedział później, że ze wszystkich jego wynalazków ten uczynił najwięcej dla ludzkości.

Przez następne dekady MSA pozostawało liderem w dziedzinie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Przewodziliśmy w tej dziedzinie dzięki małym zestawom pierwszej pomocy i przenośnym detektorom metanu. Wdrożyliśmy także nowe technologie, aby wyprodukować specjalistyczne kamery termowizyjne, hełmy balistyczne i wiodące systemy wykrywania gazów oraz płomieni.

Ale nigdy nie zapomnieliśmy, skąd jesteśmy i po co tu jesteśmy. Posługujemy się sloganem The Safety Company nie bez przyczyny i z bardzo ważnego powodu: naszym celem każdego dnia jest dostarczanie naszym klientom niezawodnych, wysokiej jakości produktów, instrumentów i usług, aby pomóc im zapewnić bezpieczny powrót do domu na koniec każdego dnia pracy.

Od 1993 r. Firma FireCraft® Safety Products dostarcza produkty do dealerów na całym świecie, które zwiększają bezpieczeństwo strażaków i pierwszych osób reagujących na niebezpieczeństwo.

QuickLay Fire Attack (QLFA) QLFA dostarcza specjalistyczne rozwiązania przeciwpożarowe dla górnictwa, przemysłu morskiego, przemysłowego, handlowego i detalicznego.