Nasza maksyma – “Wszystko dla STRAŻy” – wiążę się między innymi z opracowywaniem i wdrażaniem rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo i komfort realizacji nawet najtrudniejszych zadań stojących przed strażakami. O tym, jak właściwie dobrać środki ochrony osobistej, prądownice czy środki pianotwórcze mówiliśmy na niedawnej Konferencji Komendantów Lotniskowych Służb Ratowniczo-Gaśniczych poświęconej tematyce ratownictwa lotniskowego w Bydgoszczy.

Sławomir Snopek, dyrektor ds. kluczowych klientów w Kadimexie, podkreślał, że bezpieczeństwo strażaków, zwłaszcza działających w tak wymagających warunkach jak lotnisko, gwarantuje tylko niezawodny sprzęt.

LSRG1 (3)

Fot. mat. organizatora.

– Ochrona przed ogniem, temperaturą i innymi niebezpiecznymi czynnikami wymaga bezkompromisowego podejścia do jakości używanych narzędzi i Środków Ochrony Indywidualnej. Stosowane na lotniskach rozwiązania nie mogą więc być tylko przeciętne czy nawet dobre, muszą być możliwie najlepsze, wręcz niezawodne. Strażak musi mieć pewność, że w sytuacji zagrożenia ma – czy to na sobie, czy w swoich rękach – środki i narzędzia pozwalające mu komfortowo działać w każdych warunkach – mówił przedstawiciel Kadimexu.

LSRG1 (2)

Przy okazji dziękujemy za zaproszenie na konferencję i możliwość rozmowy w zacnym gronie osób dbających o bezpieczeństwo zarówno na lotniskach cywilnych, jak i wojskowych.