butla-kompozytowa-69l300-bar-msa-safety-auer
 • binary commentbinary comment

  Pokrowiec na butlę kompozytową

  107.01 

  Pokrowiec na butlę kompozytową wykonany z materiału Plavitex Multi o gramaturze 540 g/m2, który jest antystatyczny, trudnopalny, chemoochronny oraz wodochronny o podwyższonej widoczności zapinany na suwak. Na spodzie pokrowca i w bokach jest zastosowana pianka poliuretanowa — dzięki temu rozwiązaniu butla jest chroniona przed uszkodzeniami wynikającymi z uderzenia. Pokrowiec jednokolorowy w kolorze fluorescencyjnym żółty lub pomarańczowy. Na życzenie możliwość wykonania napisu z nazwą jednostki oraz pokrowca dwukolorowego — cena ustalana indywidualnie.

   

 • 01_rit_bag_product_image-opt

  Tobra Szybkiego Reagowania RIT

  1.00 

  Torba Szybkiego Reagowania RIT jest noszona przez strażaka i zawiera zestaw dostarczający powietrze osobom poszkodowanym, znajdującym się w strefie niebezpiecznej. Jest wyposażona w układ pneumatyczny, który jest podłączony do butli powietrznej. W zależności od zastosowania, zestaw RIT może być wyposażony w kaptur ucieczkowy RespiHood lub  automat oddechowy w połączeniu z maską pełnotwarzową. 

 • alphaclick-system-szybkozlaczy-wysokocisnieniowych

  AlphaCLICK system szybkozłączy wysokociśnieniowych

  1.00 

  AlphaCLICK to system wysokociśnieniowych szybkozłączy, umożliwiający szybkie i łatwe przyłączenie butli ze sprężonym powietrzem do  reduktora. 

 • alphabelt-wielofunkcyjny-pas-zabezpieczajacy

  AlphaBELT wielofunkcyjny pas zabezpieczający

  1.00 

  AlphaBELT to trwały i wielofunkcyjny pas zabezpieczający, który może być łatwo zintegrowany z aparatem oddechowym oraz umożliwia szybkie utworzenie bezpiecznego siedziska  ewakuacyjnego.

  Bezpieczne siodełko ewakuacyjne klasy B – jedyna pętla ratunkowa zatwierdzona do samoratowania przez użytkownika aparatu oddechowego. System AlphaBELT został przetestowany w warunkach przekraczających normy europejskie (maksymalne obciążenie 140 kg zamiast 100 kg).

 • maska-ultra-elite-ps-maxx

  Maska powietrzna MSA Ultra Elite PS MaXX

  1.00 

  Maska powietrzna nadciśnieniowa Ultra Elite PS  MaXX z szybkozłączem MaXX. Maska przeznaczona jest do pracy z aparatami oddechowymi pracującymi w systemie nadciśnieniowym z wykorzystaniem automatów oddechowych AutoMaXX AS .

  Maska dostępna jest w 2 wersjach: z pasami nagłownymi  lub wpinana do hełmu Gallet F1SF oraz Gallet F1XF.

 • kaptur-ucieczkowy-respihood

  Kaptur ucieczkowy RespiHood

  1.00 

  Kaptur ucieczkowy RespiHood o stałym dopływie powietrza przeznaczony jest do ewakuacji osób z niebezpiecznych obszarów przy pomocy podłączenia do aparatu oddechowego ratownika. Umożliwia ochronę osób znajdujących się w strefie niebezpiecznej za pomocą drugiego źródła sprężonego powietrza podłączonego do aparatu powietrznego. Ratownik zakłada kaptur ucieczkowy na głowę osoby ewakuowanej i uszczelnia taśmę szyjną.

 • butlastalowamsa

  Butla powietrzna stalowa MSA 6L/300 bar

  1.00 

  Stalowe  butle na sprężone powietrze stosowane są jako uzupełnienie wyposażenia powietrznych aparatów oddechowych. Butle stosowane są jako pojemniki na standardową mieszankę powietrzną o dopuszczalnym ciśnieniu roboczym 300 bar.

   Materiał:

  • Butle wykonane są ze stali chromowo-niklowo-molibdenowej (CrNiMo) –„CNM”.
  • Waga pustej butli bez zaworu – 10 kg.
  • Średnica butli 140 mm.
  • Wysokość butli 590 mm.
 • Butla_kompozytowa_MSA_6,9l

  Butla powietrzna kompozytowa MSA 6,9 l

  1.00 

  Kompozytowe butle na sprężone powietrze stosowane są jako uzupełnienie wyposażenia powietrznych aparatów oddechowych. Butle stosowane są jako pojemniki na standardową mieszankę powietrzną o dopuszczalnym ciśnieniu roboczym 300 bar.

  Materiał i dane techniczne:

  • Butle wykonane są z włókna węglowego/włókna szklanego/żywicy epoksydowej, wkład jest aluminiowy.
  • Zakres temperatury działania (-/+) OC dla butli z zaworem: od -50O do + 60O oC.
  • Maksymalne ciśnienie dopuszczalne przy temperaturze 60O oC: 374 bar.
  • Ciśnienie testowe (1,5 x ciśnienie napełniania) – 450 bar.
  • Waga pustej butli (bez zaworu) – 4 kg.
 • automat-oddechowy-msa-automaxx

  Automat oddechowy MSA – AutoMaXX

  1.00 

  Automat oddechowy wraz z przewodem średnio-ciśnieniowym, to urządzenie niezbędne w kompletacji aparatu powietrznego z maskami oddechowymi. Jest podłączany między reduktorem wysokiego ciśnienia a maską i steruje wdychanym oraz wydychanym powietrzem.

  Automat oddechowy AutoMaXX posiada poręczny, półkulisty kształt. Prace nad jego konstrukcją rozwijały się razem z aparatami oddechowymi AirMaXX, ale można go również stosować z systemem BD 96. Automat jest odporny na uszkodzenia, a jego kształt pozwala na pewny uchwyt. Dzięki specyficznej funkcji elastomerowych pasków umieszczonych na obudowie nie wyślizguje się z ręki. Duże, przyciski, umożliwiają pracę nawet w rękawicach, zarówno użytkownikom prawo jak i leworęcznym. Przewód średniego ciśnienia jest osadzony ruchomo i pozostaje elastyczny, nawet przy niskich temperaturach. Aktywacja automatu oddechowego nadciśnieniowego następuje po pierwszym oddechu (AE, AS oraz AS-C), automatyczna dezaktywacja po odłączeniu od maski. AutoMaXX jest prosty w konserwacji.