• Zawory hydrantowe

  1.00 

  Zawór hydrantowy z wężem tłocznym i prądownicą stanowi podstawowe wyposażenie szafki hydrantowej. Nasada służy do podłączenia węża. Zawory zgodne z normą DIN 14 461-3 i wykonane z mosiądzu, zakończone nasadą mosiężną lub aluminiową.

   

 • Zawory hydrantowe morskie

  1.00 

  Zawór hydrantowy morski w wykonaniu mosiężnym, zgodny z DIN 86 211, służy do podłączenia węża tłocznego w celach pożarniczych oraz do mycia pokładów statków.

 • Zawory tłoczne do pomp

  1.00 

  Zawór tłoczny motopompy wykonany zgodnie z normą DIN 14381, przeznaczony jest do zamykania przepływu w pompach i autopompach pożarniczych. Wyposażony w zawór zwrotny, który zamyka się podczas ssania i otwiera automatycznie po podaniu ciśnienia. Po zdjęciu blokady możliwe jest odwodnienie linii wężowej.

 • Zawór kulowy do samochodów pożarniczych

  1.00 

  Zawory przeznaczone są do stosowania w instalacjach wodno-pianowych samochodów pożarniczych i agregatów pompowych. Wykonany zgodnie z PN-92/M-51029. Przyłącza zaworów kołnierzowe lub nasada STORZ. Wykonany ze stopu aluminium zaś uszczelki wykonano z gumy odpornej na wodę morską.

 • Armatura zasilająca do suchych pionów

  1.00 

  Urządzenia  te  umożliwiają  napełnienie  instalacji  tzw.  „suchych  pionów“  wodą.  Dwa  kątowo ustawione podejścia (45°) zakończone nasadami STORZ służą do podłączenia węży tłocznych. Występuje w dwóch wersjach: wiszącej i stojącej. Zgodne z normą DIN 14461-4.

 • Zawór hydrantowy do pionów suchych

  1.00 

  Zawór umożliwia napełnienie instalacji tzw. „suchych pionów“ wodą. Obrotowe kolano 90° zakończone nasadą STORZ służy do podłączenia węża tłocznego. Otwarcia i zamknięcia zaworu dokonuje strażak za pomocą specjalistycznych narzędzi. Zawór zgodny z normą DIN 14461-5.

 • Automatyczne zawory oddechowe do suchych pionów

  1.00 

  Samoczynnie działający zawór na- i odpowietrzający używany w suchych pionach. Działa podczas napełniania oraz opróżniania instalacji, zamknięcie następuje po jej całkowitym napełnieniu. Zawory zgodne z normą DIN 14463-3.