oslona_na_tasmowanie_wezy_f
 • 201629

  Kaseton wężowy do pożarów traw i lasów

  0.00 

  Aluminiowe kasetony wężowe wykonane zgodnie z normą DIN 14827, przeznaczone  do transportu węży pożarniczych W-25, 3 prądownic 25 oraz rozdzielacza C-DDD,  pozwalają strażakom-ratownikom na sprawne i szybkie budowanie linii gaśniczej przy pożarach traw i lasów – ułatwiają rozwinięcia w trudnym terenie. Standardowo jeden blok kasetonu jest otwierany, co ułatwia ułożenie węży w środku. Kasetony zamykane są za pomocą specjalnych rzepów. Kasetom ma wymiary standardowego kasetonu na węże 52, dzięki czemu zapewnia “modułowość” i szybką zmianę w skrytce samochodu pożarniczego.

  Kaseton sprzedawany bez wyposażenia, istnieje jednak możliwość jego skompletowania.

 • przejazd-przez-rury-skladany-max-ii

  Mostek przejazdowy składany 2×75

  0.00 

  Mostek przeznaczony do tworzenia przepraw dla samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów oraz innych pojazdów kołowych, nad liniami wężowymi z węży tłocznych i ssawnych. Znajduje zastosowanie w straży pożarnej, służbach miejskich, wodociągowych, rolnictwie, leśnictwie oraz budownictwie.

 • bag_lestech

  Plecak do pożarów traw i lasów

  0.00 

  Zostały zaprojektowane i wyprodukowane bez kompromisów, podczas ich projektowaniu producent opierał się na doświadczeniach, które zdobył na przestrzeni kilkunastoletniej działalności oraz współpracy z jednostkami przeciwpożarowymi w Europie!  Plecaki LESTECH są w 100% wykonywane w Czechach.

   

 • Mostek przejazdowy drewniany

  Mostek przejazdowy drewniany 2×75/52

  248.29 

  Mostek przejazdowy drewniany stosowany do ochrony dwóch pożarniczych węży tłocznych 52 lub dwóch pożarniczych węży tłocznych 75 przed zgnieceniem przez koła pojazdów. Wykonana z drewna świerkowego i malowane na czerwono. Pasy wykonane z polipropylenu odpornego na promieniowanie UV, szyte i zabezpieczone przez nierdzewne nity i blachy ocynkowane. Wykonany zgodnie z normą DIN 14820.

 • Mostek przejazdowy gumowy

  Mostek przejazdowy gumowy

  217.43 

  Mostki przejazdowe gumowe do węży tłocznych służą w celu ochrony węży przed zgnieceniem przez koła pojazdów. Mogą również służyć do ochrony kabli energetycznych. Przystosowane do  nierównej powierzchni. Wykonane z odblaskowymi pasami w dwóch wersjach:

  Mostek do dwóch węży tłocznych 52 (C) lub  dwóch węży tłocznych 75 (B)

 • Mostki przejazdowe gumowe Crocodile

  Mostki przejazdowe gumowe Crocodile

  737.64 

  Mostek przejazdowy gumowy składany Crocodile to bardzo wytrzymały, trwały i odporny na warunki atmosferyczne mostek. W łatwy sposób można go złożyć i przenieść za pomocą specjalnych uchwytów. Wyposażony w dwa łączniki, dzięki którym mostki mogą być połączone. Składany w ciągu kilku sekund i przystosowany do nierównej powierzchni. Dostępny w dwóch wersjach: Wersja A przeznaczona dla dwóch węży tłocznych 110 (A) i Wersja B dla dwóch węży tłocznych 75 (B).

 • myjka wy – uniwersalnaaa

  Myjka do węży

  1.00 

  Urządzenie przeznaczone do mycia węży strażackich w przypadku ich ubrudzenia w czasie akcji gaśniczej.

 • Zacisk-do-węży-52-110

  Zacisk do węży 42-110

  1.00 

  Zacisk przeznaczony jest do czasowej regulacji natężenia przepływu przez wąż tłoczny lub zamknięcia całkowitego przepływu. Wykonany ze stopu aluminium. Przeznaczony jest dla węży o średnicy 42, 52, 75 i 110mm. W  specyficznych  warunkach  może  służyć  jako  awaryjne  zamknięcie przepływu. Zacisk  wspomagać  może  także  odwadnianie  węży  po  akcji. W  razie  konieczności,  wąż  można  „uwolnić”  z  zacisku  poprzez jego wyjęcie bokiem przez otwieraną prowadnicę. Obszerna konstrukcja pokrętła umożliwia pewną pracę w każdych warunkach i w rękawicach specjalnych.

 • mobilne-zwijadlo-do-wezy

  Mobilne zwijadło do węży

  1.00 

  Zwijadło mobilne służy do szybkiego rozwinięcia linii tłocznej podczas akcji gaśniczej czy powodziowej. Na zwijadle zawija się do 10 odcinków węża W-75-20-ŁA lub inne odcinki o sumarycznej długości nie przekraczającej 200m. Posiada dwa hamulce: kół jezdnych i bębna wężowego.

 • siodełko wężowe 75

  Siodełko wężowe 52/75

  1.00 

  Siodełko wężowe 52/75

  • stelaż: stal ST-3S ocynkowany galwanicznie
  • rolki: wałek drewniany Ø 40 mm
  • szerokość: 11,5 cm
  • zaczepy: drut gładki Ø 8 mm
  • waga: 3,5 kg
 • Mostek przejazdowy 52x75x110x75x52

  Mostek przejazdowy drewniany 52x75x110x75x52

  1.00 

  Mostek przejazdowy 2×52 x 110 x 2×75 stosowany do ochrony jednego pożarniczego węża tłocznego 110, dwóch węży tłocznych 52, oraz dwóch węży 75 przed zgnieceniem przez koła pojazdów. Zbudowany jest z belek drewnianych połączonych taśmą z jedwabiu polipropylenowego.

 • siodełko wężowe 110

  Siodełko wężowe 110

  1.00 

  Siodełko wężowe służy do ochrony węży tłocznych przed uszkodzeniem o ostre krawędzie parapetów, parkanów, dachów itp. Siodełko składa się z dwóch blach stalowych połączonych czterema prętami, na których znajdują się drewniane obrotowe rolki. Do blach przymocowane są dwa haki służące do mocowania siodełka.

 • Kasetony wężowe

  Kasetony wężowe

  1.00 

  Aluminiowe kasetony wężowe wykonane zgodnie z normą DIN 14827, przeznaczone  do transportu węży pożarniczych W-52 i W-75 pozwalają strażakom-ratownikom na sprawne i szybkie budowanie linii gaśniczej na wyższe kondygnacje w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Znacząco ułatwiają rozwinięcia w trudnym terenie. jeden blok kasetonów jest otwieralny, co ułatwia ułożenie węży w środku. Kasetony zamykane są za pomocą specjalnych rzepów

 • Zestaw aluminiowych mostków przejazdowych

  Zestaw aluminiowych mostków przejazdowych

  1.00 

  Lekki, prosty i dobrze przemyślany w każdym szczególe zestaw mostków aluminiowych. Dzięki modułowej budowie, mostki umieszczone są w praktycznej skrzyni transportowej, które można umieścić nawet w najmniejszej skrytce samochodu pożarniczego.

  Mostki przejazdowe aluminiowe zaprojektowane są do węży o maksymalnej średnicy 75 mm. Podstawowy zestaw 2B – 4M składa się z czterech modułów przeznaczonych dla dwóch węży 75 mm, a także skrzyni transportowej. Zestaw może być uzupełniany o dodatkowe moduły lub osłony do zabezpieczenia węża od góry. Połączenie poszczególnych modułów odbywa się bez dodatkowych narzędzi.